Лекції від Центральної школи Ліону Університету Ліону (Франція)

В листопаді 2024 року для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Комп’ютерно-інтегровані системи та технології в приладобудуванні», всіх бажаючих, та з метою розширення напрямів міжнародного співробітництва Національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського», отримання провідного європейського досвіду у галузі проєктування систем автоматизації та керування було проведено цикл лекцій та практичних занять з дисципліни «Сучасна теорія автоматичного керування» доктором філософії Антоном Корнієнком, професором Центральної школи Ліону Університету Ліону, Ліон, Франція.

Під час лекцій було розглянуто класичні методи аналізу і синтезу систем в частотній області та методи синтезу робастних систем за принципом H∞. На практичних заняттях здобувачам продемонстровано можливості MATLAB для проєктування робастних систем за принципом H ∞ .

Наша зброя — знання та вміння

9 листопада Студентська рада ПБФ спільно з благодійним фондом «Волонтерська Оптична Лабораторія» (ВОЛ) провела лекцію «Волонтерство в кар’єрі інженера».

Під час заходу співробітники фонду, серед яких є і випускники ПБФ, поділилися досвідом своєї роботи. Вони розповіли про діяльність організації, яка спеціалізується на ремонті та відновленні оптико-електронних приладів і дронів для потреб Сил Оборони України. Особливу увагу приділили специфіці відновлення пошкодженої техніки, пояснили, як навіть на перший погляд безнадійні прилади можуть знову стати корисними завдяки професійним навичкам інженерів. Також спікери окреслили можливості долучення до роботи фонду для молодих спеціалістів, мотивуючи студентів долучатися до волонтерської діяльності.

Детальніше

Стипендія Кабінету Міністрів України молодим вченим

Вітаємо Дорожинську Ганну Василівну, доцента кафедри ІВТ Приладобудівного факультету, яка стала лауреатом стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених 2024 року.

Ганна Василівна має вагомий досвід у галузі приладобудування та технологій, і її наукові інтереси охоплюють ряд важливих аспектів, пов’язаних із вдосконаленням приладів для вимірювання і оцінки параметрів систем. Вона не лише займається науковими дослідженнями, але й активно викладає, передаючи свої знання і досвід студентам.

Стипендія Кабінету Міністрів України є підтвердженням високого рівня її професіоналізму та наукових досягнень. Вона є прикладом відданості своїй справі, прагнення до постійного вдосконалення та внеску в розвиток української науки.

Вітаємо Ганну Василівну з цією важливою нагородою та бажаємо подальших наукових досягнень, успіхів у професійній діяльності та нових досягнень на благо розвитку наукового потенціалу факультету та університету!

Конференція “Ефективність та автоматизація інженерних рішень у приладобудуванні”, 2024

Організаційний комітет запрошує усіх бажаючих взяти участь у роботі ХХ Науково-практичної конференції «Ефективність та автоматизація інженерних рішень у приладобудуванні», яка відбудеться в КПІ ім. Ігоря Сікорського 04-05 грудня 2024 року.

Напряки роботи конференції:

  1. Ефективність комп’ютерно-інтегрованих систем керування, навігації та моніторингу.
  2. Економіка виробництва і використання оптичних та оптико-електронних приладів і систем.
  3. Ефективність автоматизованих виробничих систем та технологій приладобудування.
  4. Новітні технології автоматизації, робототехніки та інтернет речей.
  5. Ефективні інженерні рішення у інформаційно-вимірювальних технологіях. Технології аналітичного та екологічного приладобудування.
  6. Новітні технології у проектуванні роботизованих систем в неруйнівному контролі, технічній та медичній діагностиці.
  7. Економічна ефективність використання систем біомедичного приладобудування та технологій.
  8. Міжнародне науково-технічне співробітництво в приладобудуванні в умовах Індустрії 4.0.
Детальніше