Студенти приладобудівного факультету Груша Владислав та Пікула Ярослава прийняли участь в ІV Всеукраїнському інженерному хакатоні SmaRTF: SMART MILITARY ELECTRONICS 3.0 (https://smartf.kpi.ua/) та зайняли 3 місце серед 8-ми команд, які увійшли до фіналу змагань.
Владислав та Ярослава поділились з нами своїми враженнями від участі в хакатоні:
Дізнавшись про те, що у жовтні цього року планується проведення IV Всеукраїнського інженерного хакатону SmaRTF, ми з командою вирішили спробувати себе в ролі розробників SMART MILITARY ELECTRONIKS, який запропонували організатори, та створити девайс, здатний допомогти ЗСУ.
Наша команда «OneBit» презентувала систему “EyeInterceptor” для моніторингу, виявлення та обробки відеосигналів FPV-дронів на частотах від 1ГГц до 2ГГц та від 5ГГц до 6 ГГц, що необхідно військовим задля своєчасному виявленню ворожих розвідувальних чи ударних дронів та обороні військових підрозділів та позицій. Його перевага у компактності та легкому використанні, що необхідно для польових умов на фронті. З даним проектом ми пройшли в другий етап.
Організатори проекту надали всі необхідні електронні комплектуючі для створення прототипу. Спочатку, за допомогою програми, було розроблено схему та, використовуючи ЛУТ технології, перенесено на плату, розроблено програмне забезпечення, проведено діагностика для пошуку невідповідностей та несправностей, і нарешті пристрій запрацював. Під час реалізації проекту, шукаючи оптимальні рішення заради отримання очікуваного результату, ми дізналися багато корисного та цікавого. Адже практика надає стимул для отримання необхідних теоретичних знань.
У визначену дату, ми з хвилюванням прибули на 2 етап хакатону. Кожна з обраних команд презентувала та продемонструвала вимогливому журі працездатність свого проекту. Панувала піднесена святкова атмосфера. Учасники, представники спонсорів та різних фірм очікували рішення журі та визначення команди-переможця.
Коли оголосили назви команд переможців, ми були дуже щасливі, адже ми зайняли призове 3 місце. Також представники спонсорів та фірм, які зацікавлені брати участь в таких заходах, обрали своїх фаворитів та передали багато подарунків учасникам команд.
Таким чином, доклавши немало зусиль, ми прокачали свої здібності, показали себе з позиції потенційних інженерів, чим зацікавили наших майбутніх роботодавців, та отримали безцінний досвід. Це круто, драйвово і повчально.
Бажаємо Владиславу та Ярославі успіхів у професійній діяльності та нових досягнень на благо обороноздатності держави!