Надання грифу підручнику

Для визнання рукопису в якості підручника спочатку до Методичної комісії приладобудівного факультету, а потім до Експертної ради з навчальних видань (кімн. 240-а, корп. 1, тел. 204-93-91) подається пакет документів, що містить:

• відредагований рукопис (роздрукований та на електронному носії);
  • редакторський висновок;
  • рецензії на рукопис (не менше двох) від фахівців відповідної галузі знань, які не є працівниками КПІ ім. Ігоря Сікорського (підпис рецензента завіряється посадовою особою та скріплюється печаткою);
  • відповідь авторів на зауваження рецензентів;
  • витяг з протоколу засідання Вченої ради факультету з рекомендацією до видання рукопису;
  • висновок відповідального редактора (підпис відповідального редактора завіряється посадовою особою та скріплюється печаткою);
  • обґрунтування доцільності видання;
  • програма навчальної дисципліни та робочі програми кредитних модулів;
  • анотації українською та англійською мовами (кожна не менше 650 знаків);
  • відомості про авторів, рецензентів та відповідального редактора.

Розгляд рукописів щодо їх змістовного наповнення, відповідності програмі, якості виконання здійснює Методична комісія інституту/факультету. Рукописи проходять перевірку на плагіат з використанням спеціалізованої Системи виявлення збігів/ідентичності/схожості текстів згідно Тимчасового Положення про систему запобігання академічному плагіату в КПІ ім. Ігоря Сікорського. У разі позитивного рішення Методична комісія факультету передає всі документи та рукопис до Експертної ради з навчальних видань (ЕРНВ) КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Для забезпечення високого рівня навчально-методичних матеріалів університету та дотримання норм державних стандартів рукописи підручників, що отримали рекомендацію Вченої ради інституту/факультету, подаються до Видавництва «Політехніка» (корп. 15, 2-й поверх), де здійснюється оцінка якості його редагування та оформлення, що підтверджується відповідним редакторським висновком.

ЕРНВ проводить експертизу рукописів та супровідних документів. Висновки ЕРНВ затверджуються Методичною радою університету з винесенням відповідного клопотання до Вченої ради університету, рішенням якої рукопису надається гриф «Затверджено Вченою радою КПІ ім. Ігоря Сікорського як підручник».

Бланки документів:

Висновок відповідального редактора