| | Життя факультету (ПБФ) | |

Лекція Нобелівського лауреата Деніеля Шехтмана

27 січня лауреат Нобелівської премії 2011 року професор Деніель Шехтман відвідає НТУУ "КПІ" та прочитає лекцію для науковців і студентів.
Запрошуємо усіх бажаючих послухати до зали Вченої ради НТУУ «КПІ» (проспект Перемоги, 37, корпус №1).
Початок о 10-00.
Вхід вільний.

Деніель Шехтман - видатний ізраїльський фізик і хімік, професор одного провідних технічних вишів світу - університету «Техніон» (м.Хайфа, Ізраїль). Став лауреатом Нобелівської премії в 2011 році за роботи в галузі хімії за відкриття «квазікристалів». Він є випускником університету «Техніон» і вже багато років працює в ньому. Крім того, він є співробітником Національної лабораторії Державного департаменту енергетики США, що працює в м. Еймс (штат Айова), і афільована з університетом цього штату.

У 1996 році Шехтман був обраний членом Ізраїльської академії наук, в 2000 році – став членом Національної технічної академії Сполучених Штатів Америки, в 2004 році – членом Європейської академії наук.

Вивчав властивості алюмінадів титану, швидкоохолоджені сплави алюмінію з перехідними металами. Результатом досліджень стало відкриття ікосаедричної фази і подальше відкриття квазіперіодичних кристалів. Також вивчав вплив дефектних структур кристалів, що виросли методом хімічного осадів з газової фази, на їх ріст і властивості та інше.

Має такі нагороди і визнання:
• 1986 - Премія фонду Фріденберга з фізики
• 1988 - Премія Американського фізичного товариства
• 1988 - Премія Ротшильда
• 1998 - Державна премія Ізраїлю з фізики
• 1999 - Премія Вольфа з фізики
• 2000 - Премія Григорія Амінова
• 2000 - Премія EMET
• 2008 - Премія Європейської спілки матеріалознавства
• 2011 - Нобелівська премія з хімії.